Praktyka terapeutyczna
Barbara J. Branka Dip Hyp CS, Dip PC, MHS, MNCS (ACC), PICT Dip. QCPract.
Gabinet  Psychoterapii

polish flag english flag

07 928 105 801

HIPNOTERAPIA

Hipnotyzer, psycholog

Hipnoterapia to metoda psychoterapeutyczna wykorzystująca hipnozę.

Hipnoza jest naturalnym stanem umysłu, stanem znanym każdemu człowiekowi, stanem, którego doświadczamy każdego dnia. Stan ten pojawia się, gdy człowiek jest zrelaksowany np. przed zaśnięciem. Każdy z nas doświadczył wielokrotnie uczucia tzw. „zawieszenia”, gdy idąc lub jadąc znaną drogą zamyślił się i znalazł się w miejscu przeznaczenia nie zauważając pokonanego przed chwilą dystansu. Czasem podczas nudnej konferencji, narady, lekcji, rozmowy przyłapujemy się na tym, że zupełnie nie słuchamy tego, co jest mówione, nasze myśli krążą w zupełnie innym miejscu, wchodzimy w to miejsce tak mocno, że widzimy, słyszymy i czujemy wszystko tak wyraźnie jak w rzeczywistości. Takim samym stanem jest hipnoza.

Hipnoza pozwala maksymalnie skrócić czas terapii poprzez dotarcie do podświadomości i wykorzystanie wcześniej zaplanowanych i uzgodnionych z pacjentem metod perswazji lub programowania.

W mojej terapii wykorzystuję dwie główne metody:

 • NLP – Programowanie Neuro-Lingwistyczne. Metoda programowania podświadomości w celu wykorzystania naturalnych zdolności pacjenta i skłonności do rozwoju, samorealizacji i dążeniu do zaspokajania swoich potrzeb. Doskonale sprawdza się przy poszerzaniu zdolności poznawczych, percepcyjnych (np. nauka języków obcych) jak również przy przygotowaniu do bezbolesnego porodu.

 • Podejście Ericsonowskie – łagodne perswazyjne podejście wykorzystujące naturalne skłonności do marzycielstwa.Metoda gwarantująca spełnienie marzeń i pozbycie się uciążliwych fobii, szkodliwych nałogów i innych uzależnień.
 • Wyobraź sobie, że:

 • Lot samolotem to wspaniałe przeżycie! Po dwóch sesjach pozbędziesz się tego lęku raz na zawsze!

 • Poród to najwspanialsze doświadczenie w Twoim życiu! Bez bólu, bez strachu, szybko i bezpiecznie dla Ciebie i dziecka!

 • Pająki, węże, woda, góry, ciemność itp. – nigdy więcej nie musisz się ich bać. Nigdy więcej nie obudzisz się zlany zimnym potem po sennym koszmarze! To działa!

 • Papierosy, alkohol, używki, słodycze – Czy to jest Twój problem? Już nie! Kilka sesji pomoże Ci rozstać się z niechcianymi, niezdrowymi i kosztownymi nałogami.

 • Szef Cię drażni? Mąż denerwuje? Żona wyprowadza z równowagi? Potrzebujesz odpoczynku! Chwili dla siebie! Komfortu! Już po pierwszym spotkaniu poczujesz się lepiej! Spokojny!

 • Traumatyczne przeżycia? Wypadek? Nieszczęśliwe dzieciństwo? Nie możesz poradzić sobie z samym sobą? Przeszłość, o której chcesz zapomnieć? MOGĘ CI POMÓC PRZESTAĆ CIERPIEĆ!!! TO JEST MOŻLIWE, TO NAPRAWDĘ JEST MOŻLIWE!!!

 • Uciążliwa alergia może okazać się Twoją reakcją na traumatyczne przeżycie. Niechęć lub niemoc to Twoja podświadoma reakcja na czyjeś słowa.

 • Nie musisz się męczyć, nie musisz cierpieć, nie musisz zgadzać się na to czego nie chcesz!  MOŻESZ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM I DOSTATKIEM JUŻ TERAZ.

 • www.bjb-terapia.com

  Gabinet Pomocy Psychologicznej “BJB”

  Shearwater Lane
  Wellingborough
  NN8 4TS

  Tel. kom.: 07 928 105 801

  basiabranka@gmail.com

  Barbara J. Branka
  Psychoterapeuta
  Hipnoterapeuta